Search

Zakopané

Zakopané nie je tak celkom zakopané. Vedela som, že je to známa turistická destinácia. Ale aj tak som bola šokovaná... V živote som nevidela na horách také davy ľudí! A to som už toho dosť pochodila. Na fotkách to nie je až tak vidno, dávala som si záležať :)


V samotnom centre Zakopaného som ani nefotila. Krupówki - známa nákupná ulička v centre Zakopaného, bola prepchatá nielen turistami, ale aj obchodmi a obchodíkmi so syrmi a suvenírmi. Stánky so syrmi boli doslova každých 5 metrov, nepreháňam. A vedeli ste, že v Zakopanom majú až DVE ruské kolesá?


Keď sme sa v prvý deň vyviezli pozemnou lanovkou na Gubalówku - kopec nad Zakopaným, na vrchole nás čakali ďalšie prekvapenia. Pripadala som si nie ako na horách, ale ako na jarmoku! Obchodíky, občerstvenie, suveníry, kolotoče, 5D kino (prečo by si niekto kupoval lístok do 5D kina namiesto toho, aby sa kochal výhľadmi po horách v reálnom čase, je pre mňa dodnes záhadou). A pláž. Nie ozajstná, ale aj tak. Slnečníky, piesok, lehátka s výhľadom na hory a dokonca life DJ! Gýčové, ale istým spôsobom to malo svoje čaro.
Druhý deň sme sa vybrali pozrieť si pleso Morské oko. Namiesto toho, aby sme v daždi šliapali 2,5 hodiny do kopca po asfaltke, nechali sme sa hore vyviezť konským záprahom. Dobre sme spravili. Ušetrili sme čas aj energiu, a tak sme sa mohli smelo vydať na hodinovú túru k ďalšiemu plesu. Trasa viedla okolo Morského oka, takže sme si ho cestou mohli poobzerať z každej strany. Tak, ako hmla dovolila. Mali sme šťastie, lebo sme si ho stihli odfotiť aj zvrchu, pred tým, než sa úplne celé ponorilo do hmly a už nevynorilo.


Inak, milujem fotiť v hmle a daždi (fotky majú krásnu dynamiku a atmosféru), takže počas tohto dňa som si prišla na svoje :)
Napokon sme sa boli pozrieť aj na vrch Kasprowy Wierch, na ktorý tiež vedie lanovka, priamo zo Zakopaného, z časti Kuznice. Kasprowy Wierch sa nachádza vo výške 1 987 m n.m. a sú odtiaľ krásne výhľady. Napríklad je vidno aj malý kúsok Kriváňu.
Ako ste si mohli všimnúť, na fotkách chýbajú naše deti. Nabudúce ich zoberieme so sebou, pretože Zakopané hodnotím ako relatívne kids-friendly horskú destináciu. Ale tentokrát sme si to užili vo dvojici ;)

14 views0 comments