Search

Výlety zo Schladmingu

Steierischer Bodensee

Karta Sommercard vám umožňuje cestovať autobusmi do okolitých dediniek a vidieť tak zo Schladmingskej oblasti ešte viac. (Robím Sommercard reklamu, ako keby som za to bola platená, ale nie som :D - je proste super a bola by škoda ju nevyužiť!)

Tak sme sa vybrali pozrieť si Štajerské Bodensee (nepomýľte si s Bodensee = Bodamským jazerom, ktoré sa nachádza na hranici s Nemeckom a Švajčiarskom a má rozlohu až 536 m2). Toto jazero je oproti svojmu obrovskému menovcovi miniatúrne, ale zato úplne nádherné. Mne teda učarovalo veľmi a tento výletík považujem za TOP z toho, čo sa dá v tomto regióne vidieť. Čerešničkou na torte je vodopád, ktorý má dĺžku X metrov a je ho vidno už zďaleka. (Nie, to X nie je preklep. Asi pol hodinu som sa snažila vygoogliť jeho výšku, ale bezúspešne.) Nevieme síce, aký je vodopád vysoký, ale každopádne je nádherný. Cesta k nemu vedie okolo jazera (z ktorejkoľvek strany) a nasleduje asi 15 minútový stupák priamo k vodopádu.

Okolo jazera sa dá spraviť príjemná prechádzka po rovinke, ktorú deti a rakúski dôchodci zvládnu za hodinku aj so zastávkami na fotenie. Pri jazere je chata s reštauráciou, kde sme sa samozrejme zastavili osviežiť rakúskym pivom a zmrzlinovým pohárom. Mimochodom, chatiek s reštauráciami, tzv. Hütte(n) je v Rakúskych horách všade ako maku, tu skrátka turista od hladu a smädu neumrie.


Už sa asi ale neviete dočkať fotiek jazera a vodopádu, tak nech sa páči:Hauser Kaibling

Vrchol Hauser Kaibling sa okrem svojho čudného mena môže pýšiť prvenstvom v nadmorskej výške. Je totižto najvyšším vrchom Schladmingskej oblasti. Dobre, Mount Everest ani Mont Blanc to nie je. Má však úctyhodných 2015 metrov a samozrejme, lanovkou sa dostanete ľahko takmer až na vrchol. Stačí si od nej už len vyjsť pol hodinku celkom strmým stupákom a môžete sa pochváliť upachteným selfie pri kríži alebo zapísať do knihy. My sme sa k nej nedostali, pretože nejaká staršia pani do nej asi 15 minút vypisovala litánie. Možno aj dlhšie, keď sme odchádzali, ešte stále niečo písala (naozaj by ma zaujímalo, čo ...)

Lanovka na Hauser Kaibling bola s dvoma malými deťmi trošku adrenalínový zážitok. Teda aspoň pre mňa. Do medzistanice síce išla uzavretá kabínka, ale ďalej už pokračovala otvorená sedačková lanovka, na ktorú som najskôr odmietala ísť. V hlave sa mi premietali hororové scény, ako sa nám deti vyšmyknú a padajú dole. Som však rada, že som strach prekonala, pretože katastrofické scenáre sa nenaplnili. Max sa tváril nezúčastnene a Dianku som nevidela, lebo išla s babkou a dedkom. A stálo to za to, pretože výhľady z vrcholu boli naozaj úchvatné.

V medzistanici sa nachádza minifarma, kde deti (alebo aj dospelí) môžu hladkať rôzne domáce zvieratká. Komu sa nechce až na vrchol, môže ostať medzi zajačikmi... Alebo si ich môžete pohladkať v rámci antistresovej terapie po adrenalínovej jazde lanovkou.

Zajačiky na fotke nemám, odfotila som však relaxujúce prasiatka.


16 views0 comments