Search

Turistika v Demänovskej doline

Pokračovanie článku Na Liptove.

Možnosti turistických trás sa s malým bábätkom síce značne zužujú, ale aj tak sme si výlet do Demänovskej doliny užili a nadýchali sa čerstvého horského vzduchu :)

Naša prvá turistická cesta viedla lanovkou na Chopok, odkiaľ sme si zošliapali na Kosodrevinu. Cesta s nosičom (a bábätkom) nebola jednoduchá, a tak nám tento zostup trval dve hodiny. Manžel sa tejto riadne strmej, kamenistej ceste celkom zapotil a Dianka väčšinu času prespala. Trasa bola ale skvelá, pretože sme mali možnosť obdivovať štíty Nízkych Tatier v plnej kráse.Druhý deň sme sa vyviezli autobusom do Jasnej a prešli sa Demänovskou dolinou späť k Jaskyni Slobody. Cestou sme vyliezli na novú vyhliadkovú vežu, zastavili sa pri pamätníku SNP a na symbolickom cintoríne obetí Nízkych Tatier. Trasa je veľmi ľahká, vlastne je to skôr prechádzka, ale nám to momentálne úplne vyhovovalo.

Pred cestou domov sme si ešte spravili prechádzku okolo Vrbického plesa.


#travel #travelphotography #hike #hiking #nature #naturephotography #nikon #slovakia #demanovskadolina #chopok #liptov #nizketatry #tatras #lowtatras #view #tree #mountains #trees #lake #green #mountain #beautiful #photography

35 views0 comments