Search

Turistika v Štiavnici

Predchádzajúci článok o Banskej Štiavnici bol nabitý fotkami s krásnymi jesennými scenériami, a ani v tomto článku tomu nebude inak. Samozrejme, že sme chceli využiť posledné príjemné jesenné počasie, a tak sme sa vybrali na turistiku po náučnom chodníku Milana Kapustu v okolí Banskej Štiavnice. Chodník sľuboval krásne výhľady na Štiavnicu a ja som sa už nemohla dočkať!


Kým sme prišli na začiatok chodníka, počasie sa trochu pokazilo a všetko navôkol zahalila hustá hmla. Z krásnych výhľadov na Banskú Štiavnicu boli nakoniec krásne výhľady na zahmlenú krajinu :) Ale fotky v jesennej hmle majú svoje čaro, veď pozrite sa sami:

Cestou sme videli voľne sa pasúce kone a množstvo šípových kríkov, prechádzali sme okolo tajchu Ottergrund a cez čarovný les plný červených muchotrávok :)V ten deň nešlo skoro nič podľa plánu. Náučný chodník sa nám totižto cestou stratil. A tak sme museli hľadať alternatívnu cestu späť do Štiavnice (z čoho som bola mierne vystresovaná), ale nakoniec všetko dobre dopadlo (ešte že sú tie mapy v telefónoch). Istú časť túry sme teda išli po ceste pre autá a do Štiavnice sa vrátili z úplne inej strany. Vďaka tomu sme však videli ďalšie nádherné scenérie a tiež vytúžený výhľad na Banskú Štiavnicu a okolité kopce v krásnych jesenných farbách.13 views0 comments