Search

TOP 10 najfotogentickejších miest Paríža

V Paríži som bola dvakrát, a ten prvý som nebola veľmi nadšená. Ale na druhý krát som si ho úplne zamilovala! :) Možno je to tým, že v marec 2013 bol veľmi chladný, každopádne môj dojem z tohto ospevovaného veľkomesta bol... skrátka, všetko bolo také šedé a prázdne. Keď som sa vrátila späť v októbri 2016, akoby som vošla do úplne iného sveta! Všetko bolo zelené, farebné, kvety ešte kvitli, ľudia sa mi zdali šťastnejší, vychutnávali si život, a mesto samo o sebe živo pulzovalo.


Tu je zoznam 10 najfotogenetickejších miest v Paríži; samozrejme, podľa mňa :)


1. Eiffelovka

Toto je absolútne „must“. Niekto by mohol byť skeptický a pochybovať, čo je také atraktívne na tejto obrovskej železnej kostre. Okrem toho, že Eiffelova veža je ikonou Paríža, je tiež extrémne „sexy“ a fotogenetická. Vyskúšajte rôzne uhly a perspektívy, a nezabudnite vyjsť až úplne hore, naskytne sa vám naozaj krásny výhľad.


2. Notre Dame

Samotná katedrála je veľkolepá, ale podľa mňa jej špeciálnu atmosféru dodalo obrovské množstvo holubov pred jej vchodom. Dokonca som videla skutočnú „holubiu pani“, ako vo filme Sám doma 2 :)


3. Les Invalides

Bola som úplne uchvátená, keď som videla množstvo trojuholníkových kríkov pred týmto múzeom, ako aj množstvo kanónov na nádvorí. Strávila som tu takmer hodinu, bez toho, aby som vôbec vstúpila do múzea... Neviem prečo, ale moja duša fotografa bola úplne nadšená týmto miestom.  :)


4. Záhrady vo Versailles 

Keď pôjdete do Paríža, nevynechajte zámok Versailles s jeho príjemnými záhradami s trávnikmi v typickom francúzskom štýle, spievajúce fontány a pekné kvetinové záhony.


5. Grand & Petit Trianon

Keď sa nezastavíte na konci versaillských záhrad, ale budete pokračovať príjemnou prechádzkou ďalej, nájdete skryté perly: zámočky Malý a Veľký Trianon zasadené v nádhernom prostredí. Aspoň ja som bola úplne očarená...


6. Botanická záhrada

Do tejto záhrady sme sa dostali úplnou náhodou, ale veľmi sa mi páčila. Milujem fotiť kvety, stromy a rastlinky. Hneď vedľa sa nachádza zoo, ktorú sme ale nenavštívili. Možno nabudúce...


7. Louvre

Myslím si, že pyramídy pred múzeom Louvre sú tak slávne ako Eiffelovka. V samotnom múzeu sme strávili 6 hodín, ale nerada fotím v múzeách, a v interiéroch vo vvšeobecnosti. Umenie si rada vychutnávam nerušene, vlastnými očami. Ale pravidelným líniám pyramíd pred Louvrom som neodolala, na fotkách totiž pôsobia veľmi atraktívne.


8. Luxemburské záhrady

Tieto záhrady boli v marci úplne bez života, takže keď som ich navštívila po druhý krát v minulom roku, ostala som úplne bez slov. Skupinky ľudí cvičili jogu, behali, alebo dokonca trénovali bojové umenia. Dospelí chlapi si púšťali lodičky v jazierku. A príroda kvitla vo všetkých farbách.


9. Sacré-Cœur

Podľa mňa je Sacre ešte krajší neže Notre Dame. Nachádza sa na vrchu Montmartre, takže keď si tento kopec vyšliapete, za odmenu sa vám naskytne krásny výhľad na Paríž (ak nie je zamračené, alebo noc...).


10. Nábrežie Seiny

A čo takto vydať sa na malú (alebo radšej dlhšiu) prechádzku popri Seine?  Alebo výlet loďou? Ja veľmi rada chodievam na výlety loďou v každom meste, ktoré navštívim, a môžem to iba odporučiť;. Je to skvelá príležitosť zachytiť množstvo krásnych fotiek pamiatok z úplne iných uhlov, a tiež dopriať odpočinok nohám po namáhavom dni :)


Paríž je moja láska na druhý pohľad. Toto mesto je živý organizmus a pulzuje životom a jedinečnou parížskou atmosférou. Takže nech ste kdekoľvek, majte foťák pripravený!


#paris #france #photographz #landscape #landscapephotography #street #streetphotography #travel #travelling #travelphotography #architecture

2 views0 comments