Search

Túra na Veľké Hincovo pleso

Minulý rok v auguste sme strávili víkendový pobyt na Štrbskom plese, ale akékoľvek túry nám znemožnil neutíchajúci dážď. Tento rok sme sa rozhodli pokus zopakovať a našťastie sme si vybrali správny víkend. Slniečko svietilo už od rána a nám nič nebránilo vydať sa na túru na Veľké Hincovo pleso.


Turistický chodník na Popradské pleso, kadiaľ viedla naša trasa, lemoval hustý lesnatý porast, a cestou sme natrafili aj na tento súdok malinového cideru. Veľmi milý nápad. Ľaví nie sme, aj dve eurká by sme dali, aby nás karma nedobehla, ale rozhodli sme sa dopriať si až po ceste späť. Ale súdok tam už nebol! Potvrdilo sa nám, že kto zaváha, nepije :) Alebo po mojom: treba si vždy vychutnať prítomný okamih, využiť to, čo nám život prináša a nečakať na potom. Lebo potom žiaden cider nebude :)


Popradské pleso


Cestou na Hincovo pleso


Z Popradského plesa sme nahodili svižné tempo, a mala som zo seba extrémne dobrý pocit, nikdy som nekráčala horským chodníkom tak rýchlo! Napriek tomu nás celkom slušný počet turistov obiehal, niektorí z nich doslova bežali (!) a dokonca sme stretli oproti idúcich bosých horských nosičov, ako si ladne vykračovali po skalách. Nenechala som sa znechutiť a pokračovala svojím maximálnym tempom ďalej, až kým sa cesta onedlho neprehupla do celkom náročného stúpania… Moje tempo prudko kleslo a zvýšil sa počet prestávok na predýchavanie. Napriek tomu sme na Veľké Hincovo pleso dorazili (konečne!) a dopriali si zaslúžený oddych.


Veľké Hincovo pleso


Cesta späť bola pre mňa jednoduchšia, aj keď zase trpeli naše kolená a členky. Dopriali sme si prestávku, pivo a výbornú polievku na chate pri Popradskom plese a na Štrbské pleso dorazili po ôsmych hodinách.


Štrbské pleso pri západe slnka


Túra zo Štrbského plesa na Veľké Hincovo pleso a späť je stredne náročná, podľa turistických sprievodcov by mala trvať 5 hodín, 30 minút, ku ktorým si ale treba prirátať určitú rezervu, prestávky na oddych a (v mojom prípade aj) na fotenie. Túra ale jednoznačne stojí za to. Budete sa môcť kochať krásnymi prírodnými scenériami, navštívite 3 tatranské plesá a prečistíte si hlavu čerstvým horským vzduchom.

Kam sme sa vybrali na nasledujúci deň, si môžete prečítať v ďalšom článku.#beautiful #rock #hightatras #grass #popradske #lake #strbske #blue #velkehincovopleso #landscapephotography #hincovo #flower #trees #pleso #tatras #tatry #peak #green #landscape #hike #nikon #rocks #strbskepleso #nature #naturephotography #tree #autumn #trekking #mountain #mountains #trek #flowers #hiking #popradskepleso #mountainlake #vysoketatry #slovakia #hill #high #view

5 views0 comments