Search

Túra na Solisko

Keďže sme boli úplne zničení z predchádzajúceho dňa, rozhodli sme sa absolvovať iba menšiu túru na Predné Solisko. Aby ušetrili našim nohám mnohé metre, zviezli sme sa zo Štrbského Plesa lanovkou na Chatu pod Soliskom a za 7 minút sme tak vystúpili až do výšky 1 814 m n.m.

Z Chaty po Soliskom vedie strmý horský chodník až na vrchol Predného Soliska. Vyšplhali sme sa tam zhruba za hodinku a už sme sa iba kochali krásnymi výhľadmi na Štrbské Pleso, okolité kopce a tiež dominantu Vysokých Tatier – Kriváň. Po ceste sme neočakávane stretli veľa zahraničných turistov, okrem neprekvapivej poľštiny, češtiny a maďarčiny zaznela aj trošku exotickejšia taliančina, španielčina, nemčina, angličtina, či francúzština. Potešilo ma, že slovenské krásy hôr chodí obdivovať celá Európa.


Túru sme zakončili na lúke pri Chate pod Soliskom plnej nádherných kvetov, dopriali sme si krátky oddych a nechali sa hladiť teplými slnečnými lúčmi.Viac fotiek z krásnych Vysokých Tatier si môžete pozrieť v predchádzajúcom článku.
#beautiful #solisko #rock #hightatras #strbske #challet #cableway #landscapephotography #flower #summer #tourist #tatry #peak #cabin #landscape #travel #hike #nikon #rocks #strbskepleso #nature #naturephotography #trekking #mountain #mountains #trek #flowers #hiking #vysoketatry #slovakia #high #view

5 views0 comments