Search

Sestri Levante

Ako našu dočasnú základňu sme si vybrali Sestri Levante, ktoré je podľa mňa ideálnym východiskovým bodom na preskúmanie talianskej Ligúrie. Je to malebné prímorské mestečko, tak akurát rušné, s krásnymi plážami a útulnými historickými uličkami. Nachádza sa hodinku cesty od Janova a na skok od Cinque Terre, kam sa dostanete pohodlne priamym vlakovým spojením.


Najikonickejším miestom v Sestri Levante je pláž Baia del Silenzio (Pláž ticha). Keď sme sa na nej boli okúpať, bola vcelku plná, to nám však nebránilo vychutnať si oddych a kávičku (a drinky) v kaviarni priamo na pláži.

Podľa nášho Airbnb hostiteľa sa oplatí si privstať a navštíviť Baia del Silenzio o šiestej ráno počas východu slnka. My sme sa na ňu dostali okolo ôsmej ráno, stihli sme aj východ slnka (začiatkom septembra vychádza neskoršie :) ) a našli sme ju takmer úplne vyľudnenú (jediní, koho som musela pri fotení obchdázať, boli smetiari). Krásne fotky zaručené!


Pri našej rannej prechádzke som s nadšením fotila aj malebné talianske uličky, ktoré tak veľmi zbožňujem. Dopriali sme si, samozrejme, aj kávičku v jednej z útulných kaviarní. Prešli sme sa aj do prístavu, ktorý sa nachádza na opačnej strane cípu, ako je Baia del Silenzio. Jediné, čo mi v Sestri Levante chýbalo, bol obchod so suvenírmi...

Plážovú pohodičku sme si najviac užívali na mierne kamenistej pláži, ktorú sme mali hneď pred apartmánom. Dcérka sa najviac tešila kamienkom a veľkému množstvu psov, ktorí sa prechádzali po promenáde. Zrejme to mali namierené na psiu pláž, ktorá sa nachádzala v tejto časti :) A z našej terasky sme mali krásny výhľad na more a mohli sme si vychutnávať výhľady na západ slnka s talianskym vínom v pohári :)Prečítajte si tiež predchádzajúci článok z našej cesty po talianskej Ligúrii.* Fotky bez vodoznaku sú fotené mobilom.#liguria #sestrilevante #italy #holiday #vacation #sea #beach #travel #travelphotography #beautiful #photohgraphy #landscape #landscapephotography #cestovanie #more #dovolenka #fotky #fotografia #plaz #sand #sunset #sunrise #wine #town #relax #view #nature #naturephotography

15 views0 comments