Search

Schladming

Rakúske Alpy, to nie je len Tirolsko. Aby sme sa pokochali nádhernými alpskými výhľadmi, netreba cestovať až tak ďaleko. Len 4 hodiny cesty autom z Trnavy sa nachádza prekrásne stredisko Schladming. (Pokiaľ neostanete trčať v zápche, čo sa nám stalo cestou späť...)


Ja rakúske Alpy zbožňujem! Majestátne hory, skvele vybudované strediská s lanovkami a službami. Navyše, Alpy sú na turistku s deťmi ako stvorené. Turistika je možno silné slovo. Prechádzky po horách by bolo asi vhodnejšie :) Keď máte na chrbte 10 kilovú bábätkovskú záťaž alebo (v našom prípade "a zároveň") malú princeznú, ktorá po 200 metroch zahlási, že nevládze, lebo ju bolia nôžky, tak Rakúsko je tá správna voľba na letnú dovolenku v horách. Nie žeby tu nebolo dosť turistických trás. Na svoje si prídu určite aj nároční turisti. Ale aj dôchodci, malé deti a ľudia so slabšou fyzičkou. V Rakúsku sa vie krásnymi horskými scenériami pokochať naozaj každý.


Nezabudnite si objednať ubytovanie, ktoré ponúka v cene tzv. "Sommercard", vďaka ktorej máte všetky autobusy, lanovky, každodenný vstup do Aquaparku a mnoho iných výhod úplne zdarma. A pribaľte tiež starých rodičov, pretože 4 dospelí na 2 deti je ten správny pomer na to, aby ste si všetci dovolenku užili :)


Priamo zo Schladmingu vedie lanovka na vrch Schladming Planai, ležiaci vo výške 1906 m.n.m. My sme ho navštívili trikrát. V deň príchodu sme sa len vyviezli hore tesne pred záverečnou, aby sme ani prvý deň nepremárnili.

Nasledujúci deň sme sa tam vybrali znova, tentokrát v plnej turistickej výbave a prešli sme sa po panoramatickom okružnom turistickom chodníku. Prechádzka trvá asi hodinu a zvládne ju naozaj každý.Cestou sa okrem výhľadov môžete kochať aj krásnou flórou. Sprevádzať vás budú ceduľky s názvami rastliniek a stromov, a poučné, ekologicky zamerané citáty. Treba však vedieť trošku po nemecky :)

Môj obľúbený:

"Matka Zem hovorí: vy mňa potrebujete, ja vás nie!"


Tretíkrát sme sa na Planai vrátili posledný deň a prešli sme sa po Hopsi Trail. Zajko Hopsi je maskotom vrchu Planai a na tejto prechádzke sa deti môžu do sýta vyšantiť na rôznych atrakciách. Sú síce určené pre staršie deti, ale na svoje si prišla aj Dianka. A ja som sa zase vyžívala v pohľadnicových výhľadoch.
22 views0 comments