Search

Portrét v prirodzenom svetle

V máji tohto roku som sa zúčastnila na kurze "Portrét v prirodzenom svetle", ktorý organizovala Akadémia kreatívnej fotografie v Bratislave. Teóriu sme hneď otestovali v praxi a vydali sa do blízkej Medickej záhrady, kde nám zapózovala veselá a bezprostredná modelka.


Fotili sme v prirodzenom svetle, v tieni, na priamom slnku, s rôznymi odrazovými svetlami, skúšali sme fotiť siluetu v protisvetle... Kulisu nám robil mestský park, stromy, detské ihrisko, stena popísaná grafitmi či dokonca náhrobky na cintoríne. Trošku sme si uleteli a vyskúšali si aj "snové" efekty v ateliéri.


Kurz bol naozaj skvelá príležitosť, ako sa fotograficky vyblázniť a vyskúšať si rôzne pozadia, prostredia a podmienky fotenia. Výzvou pre mňa bolo doslova sa "biť" o ten najlepší uhol s ďalšími fotografmi, keď modelka nepózuje iba pre mňa a rýchlo mení pózy :)


Osobne mi najviac učarovalo fotenie v "urban" štýle, kde pozadie tvorili grafitmi popísané steny. Myslím si, že najmä módna fotografia sa v takom štýle naozaj vyníma. Aj u nás v Trnave máme zopár takých miest, a tak dúfam, že sa mi fotenie v tomto duchu podarí zopakovať.5 views0 comments