Search

Peruánsky denník 6.

Dvojdňový výlet po kaňone Colca sme zakončili v Arequipe. Arequipa je druhé najväčšie mesto Peru, a pritom je 10x menšia než hlavné mesto! Vďaka svojej architektúre z bieleho sopečného kameňa je prezývaná aj Biele mesto. V úzadí mesta sa týči sopka El Misty a dodáva mestu tajomný náboj.

V Arequipe sme sa cítili veľmi bezpečne, a tak sme sa smelo vydali na večernú prechádzku. Veľmi nás potešilo, keď sme našli piváreň s lokálnymi remeselnými pivami a pochutili si na výbornom burgri.


Na ďalší deň sme absolvovali ďalšiu free walking tour, kde sme navštívili zákulisie miestnej reštaurácie, vyšli na strechu historickej budovy, ochutnali miestnu čokoládu a pisco, alebo porovnávali mäkkosť vĺn z rôznych druhov lám v miestom obchode Alpaca Mundo (svet alpaky).  A deň sme zakončili obrovskou porciou peruánskych špecialít (bravčové mäso, plnená chilli paprika a zapekané zemiaky).


Arequipa vo mne zanechala príjemný dojem, mesto na mňa pôsobilo veľmi pokojne, čisto a upravene (žeby kvôli množstvu bielej farby?). Večer sme sa nočným autobusom presunuli do ďalšej destinácie.


Pokračovanie TU.


#buildings #city #arequipa #history #center #landscapephotography #latinamerica #sounthamerica #peru #photography #animals #architecture #culture #cuisine #streetphotography #beer #landscape #travel #llamas #wool #alpaca #travelling #travelphotography #llama #street #volcano #whitecity #craftbeer #elmisty #white #freewalkingtour #alpacas

3 views0 comments