Search

Peruánsky denník 5.

Z Puna som plánovala ísť do Arequipy. Ale keď som dostala odporúčania, aby som rozhodne nevynechala kaňon Colca, pozmenila som plány. Do Colcy sa väčšinou chodí priamo z Arequipy na dvojdňové výlety, mne sa však podarilo nájsť výlet s trasou Puno – Colca – Arequipa, čo nám perfektne sadlo do nášho itineráru.


Výhodou výletných autobusov sú zastávky na pekných vyhliadkach. My sme sa zastavili na pozorovanie plameniakov v lagúnach. Na to, aby sme videli viac než maličké bodky, by sme ale potrebovali ďalekohľad… Nevadí, za to sme popri ceste videli lamy, alpaky, ale hlavne ich divo-žijúce príbuzné – vikune. Vikune sú prísne chránené, za ich zabitie hrozí mnohoročné väzenie, a je možné ich strihať iba s povolením. Aj preto je ich vlna enormne drahá, ale zato najmäkšia a najkvalitnejšia na svete. Sú to naozaj krásne tvory, s veľkými očami a ladnými pohybmi. Sú veľmi plaché a dokážu bežať rýchlosťou až 60 km/hod.


Jednou zo zastávok na našej trase bola aj vyhliadka na okolité sopky v neuveriteľnej výške 4 910 m. n. m. Zem v týchto častiach bola kamenistá a vyprahnutá, takže sme sa cítili doslova ako v mesačnej krajine.

V údolí Colca sme najskôr navštívili hlavné mesto regiónu –  Chivay. Práve prebiehala náboženská slávnosť – nepoškvrnené počatie Panny Márie, a preto bolo hlavné námestie ozdobené a plné ľudí v pestrofarebných krojoch, ktorí spievali a sprevádzali procesiu cestou do kostola.

V údolí sme boli ubytovaní v nádhernom hoteli s výhľadom na okolité hory. Z okna sme dokonca mohli vidieť neustále dymiacu sopku Sabancaya.

Večer sme sa prešli k miestnym kúpeľom. My sme sa síce nekúpali, ale zato som si vychutnala prechádzku. Bola som fascinovaná množstvom kvitnúcich kaktusov, ktoré som s nadšením fotila. Tiež ma zaujali zvláštne rastlinky so suchými bobuľkami…

Na druhý deň sme sa vybrali na prechádzku do kaňonu. Údolie Colca sa v istom bode zužuje do kaňonu. V týchto miestach je možné pozorovať kondory, ktoré žijú v hniezdach na strmých svahoch hôr. Na svoj let využívajú teplé vzdušné prúdy, ktoré ich nadľahčujú a pomáhajú lietať, keďže dospelý kondor môže vážiť až 15 kg. Nebolo práve najideálnejšie obdobie na pozorovanie kondorov (ktoré by malo byť od mája do novembra), ale napriek tomu sa nám podarilo zahliadnuť pár kúskov, ktorí si plachtili ponad naše hlavy.


A cestou do Arequipy sme sa zastavili aj v malom mestečku Maca, kde sme si pozreli miestny kostolík.Pokračovanie TU.
#beautiful #wild #wildlife #people #condors #landscapephotography #native #peru #animals #colca #landscape #travel #journey #nikon #canyon #travelling #condor #travelphotography #llama #nature #naturephotography #volcano #mountains #nikonD5100 #hiking #adventure #valley #sightseeing #amazing #cactus #view

3 views0 comments