Search

Objavovanie Maurícia

Maurícius bol ako mix Karibiku a Indie. Voňal po exotickom korení a vonných tyčinkách. Chutil ako čerstvý ananás, kokos, morské plody a rum. A bol úplne úžasný!


Port Louis

Hlavné mesto Maurícia je veľmi špecifické. Farebné uličky preplnené obchodíkmi so všetkými druhmi tovarov, od hinduistických šiat, cez domáce potreby, až po exotické ovocie ponúkané pouličnými predavačmi. Zmes kultúr, vôní, obrovských budov a moderných obchodov, uličiek v rozličnom štádiu rozpadu, mešity a hinduistické chrámy, toto všetko môžete nájsť v Port Louis.

Veľmi som si vychutnala rušnú a farebnú atmosféru na miestnom trhu.

Z pevnosti Fort Adelaide (La Citadelle) je nádherný výhľad na celé mesto a okolité hory.


Botanická záhrada

Botanická záhrada sa nachádza v centrálnej časti ostrova, v oblasti s názvom Pamplemousses, a môžete v nej nájsť všetky druhy rastlín rastúcich na Maurície. Strávili sme tu príjemnú prechádzku v tieni exotických paliem a stromov.


Château de Labourdonnais

Z botanickej záhrady je to iba na skok do známej továrne na výrobu rumu – rhumerie Labourdonnais. Navštívili sme historické panské sídlo, obývané rodinou Labourdonnais, vychutnali si ochutnávku rumu, ktorá je zahrnutá v cene vstupného, a najedli sa v miestnej (predraženej) reštaurácii. Škoda, že rumová továreň bola pre verejnosť zatvorená, tešila som sa na lekciu o výrobe rumu... Tak som sa musela uspokojiť iba s pár zábermi továrne zvonku.Pokračovanie TU.#mauritius #island #holiday #honeymoon #exotic #photography #travel #travelphotography #landscape #landscapephotography #streetphotography #rum #architecture #city #view #adventure #explore #market #portlouis #labourdonnais #trip #people #nature #botanical #garden


8 views0 comments