Search

Očarovaná Štiavnicou

Minulý víkend som strávila v nádherných Štiavnických vrchoch, v srdci Slovenska.Niekedy nemusíte cestovať ďaleko, aby sme našli prekrásne miesta, stačí iba žiť v prítomnom okamihu a vedome vnímať všetko naokolo... A Štiavnické vrchy majú rozhodne čo ponúknuť.


Boli sme ubytovaný v príjemnom apartmánovom dome v malej dedinke Hodruša-Hámre. Počasie bolo ideálne na malú túru, tak sme samozrejme nezaváhali :) Počas našej cesty sme narazili na úplne zamrznuté jazero, ktoré sme ihneď museli do detailov preskúmať :) Prechádzali sme tiež okolo niekoľkých banských šachiet, ktorými je táto oblasť známa.

V poslednej dobe som fascinovaná zamrznutými stromami a rastlinkami, spôsobom, akým sú pokryté zľadovatenými kúskami snehu. Počas prechádzky som si rozhodne prišla na svoje.Nasledujúci deň sme navštívili Banskú Štiavnicu, a musím sa zahanbene priznať, že až doteraz som nikdy nebola v tomto starom banskom meste, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. A zostala som úplne unesená jeho nádhernými uličkami a starobylou architektúrou.


Keď si vystúpate na Kalváriu v Banskej Štiavnici, naskytne sa vám krásny výhľad.


Určite navštívim toto magické miesto ešte raz. Je to ešte kopec miest na prebádanie. Takže dúfam, že sa vidíme čoskoro znova, Banská Štiavnica!#banskastiavnica #stiavnica #slovakia #photography #travel #travelphotography #landscape #landscapephotography #nature #naturephotography #nikon #winter #snow #mountains #holiday

4 views0 comments