Search

Maurícijské pláže

Milujem pláže. Kdekoľvek na svete. A tie maurícijské boli nádherné. Úplne všetky.


Trou aux Biches

Boli sme ubytovaní v Trou aux Biches. Hovorí sa, že sú tu najkrajšie pláže ostrova, so super podmienkami na šnorchlovanie. Tie sú na Mauríciu celkovo veľmi dobré, ale treba byť pripravený na plytkú vodu a dávať si pozor, aby človek nezavadil o koraly… :) A západy slnka na Trou aux Biches boli jednoducho… neskutočné!


Flic en Flac

Jeden z našich prvých výletov smeroval do Flic en Flac, na západnom pobreží ostrova. Ak na Mauríciu očakávate gýčové pláže plné paliem, budete asi sklamaní. Nachádzajú sa tu aj palmy, ale skôr sú vysadené pri rezortoch. Typické maurícijské pláže sú lemované nádhernými borovicami (aspoň myslím, že to sú borovice, botanika nie je moja silná stránka :) ).


Pointe aux Piments

Pláž Pointe aux Piments bola na zozname “najlepšie pláže na šnorchlovanie”, ale podmienky na plávanie boli trochu nebezpečené a koralová bariéra nebola taká pekná ako na Trou aux Biches, takže túto pláž až tak neodporúčam. Ale spravili sme si aspoň 6 km prechádzku popri pláži späť do Trou aux Biches, ktorú sme si vychutnali aj napriek horúčave.


Mon Choisy

Je ťažké rozlíšiť, kde sa končí Trou aux Biches a začína Mon Choisy. Ale pláž Mon Choisy sa mi páčila asi najviac zo všetkých, aj vďaka tichému prostrediu a dostatočnému množstvu borovíc, v ktorých tieni sme sa mohli schovať pred páliacim slnkom.

Na tejto pláži som až tak nefotila, ale mám na ňu veľmi príjemné spomienky. Strávili sme tu pekné popoludnie, plávali, šnorchlovali (teda, môj manžel šnorchloval a ja som ho pozorovala 🙂), hrali sme karty, ukryli sa pred búrkou do teplej morskej vody, miestny taxikár nás zadarmo odviezol späť do Trou aux Biches (“Free lift. No moneyyyyy.”) a stretli sme tohto kamoša 🙂


Viac článkov zo série o objavovaní Maurícia: Prvá časť

Druhá časť

Tretia časť* Fotky bez vodoznaku sú fotené mobilom.
#beautiful #explore #sand #horizon #sea #landscapephotography #exotic #waves #sun #snorkelling #trip #monchoisy #vacation #boat #yacht #water #landscape #travel #ocean #trouauxbiches #wave #ship #holiday #palm #travelphotography #mauritius #nature #stray #calm #tree #sunset #island #adventure #beach #view #nikon #photography #travel

3 views0 comments