Search

Loďkou po jazere Lago di Garda

Malcesine je dobrý východzí bod na plavbu loďou do okolitých miest pri jazere. Najviac sa oplatí celodenný lístok pre severnú časť jazera, ktorý umožňuje plaviť sa hore-dole po jazere. Treba si len dať pozor, kedy a kam chodia jednotlivé spoje, pretože nechodia až tak často, a nie všetky stoja vo všetkých miestach na trase.


Limone 

Mesto citrónov, kde nájdete obchodíky s variáciami rôznych citrónových produktov: mydielka, limoncello (citrónový likér), cukríky, citrónová čokoláda a všeličo ďalšie.


Riva

Mestu dominuje námestie s vežou, ktorú vidno už z diaľky. Prešli sme sa po promenáde, a na obed sme zakotvili v útulnej reštaurácii v zašitej uličke a dopriali si plody mora a jazera. :)


Brenzone

V Brenzone vlastne nič okrem kamenistej pláže a jednej zmrzlinárne nie je. Panuje tu úplný pokoj a na pláži oddychujú nemecké rodinky.


Gargnano

V Gargnane nás zastihol dážď a tak sme sa skrývali pod prístreškom zatvorenej kaviarne. Lámanou angličtino-nemčinou sa nám prihovoril starší Talian na elektrickom vozíku, ktorý tiež prečkával dážď. Od neho sme sa dozvedeli správnu výslovnosť slova Malcesine, ale inak sme sa veľmi neporozprávali, keďže po taliansky hovoríme asi tak, ako on po anglicky... :)


Prečítajte si aj ostatné články o našej ceste Talianskom:

Malcesine

Sirmione

Verona&Venezia


#brenzone #beautiful #garda #lake #boattrip #landscapephotography #gargnano #boats #trip #tourist #riva #photography #boat #architecture #italy #limone #lagodigarda #landscape #travel #nikon #travelling #travelphotography #sail #nature #limoncello #town #view

6 views0 comments