Search

Lago di Garda – Sirmione

Sirmione

Po troch príjemne strávených dňoch v Malcesine sme sa presunuli na juh jazera. Zbohom krásne hory, vitaj rovinka. Naše prvé kroky v Sirmione viedli po dlhej pláži smerom do historického centra tohto mestečka, ktoré sa rozprestiera na polostrove v tvare úzkeho slíža. Ako prvé sme navštívili hrad alebo skôr pevnosť. Nie sú v nej žiadne expozície, iba holé steny. Ponúka ale pekný výhľad na Sirmione a jazero Garda.

So Sirmione sa mi neoddeliteľne spája vynikajúca obrovská zmrzlina (s príchuťou mango a tiramisu), ktorú som takmer nevládala zjesť. Mňam!


Grotte di Catullo

Úzkymi talianskymi uličkami sme sa prešli až na samý severný cíp polostrova, kde sa nachádza rímske archeologické nálezisko Grotte di Catullo. Môžete navštíviť múzeum pri vstupe do náleziska, venované pozostatkom rímskej kultúry v tejto oblasti, prejsť sa pomedzi olivovníky, pozrieť si zrúcaniny rímskej vily, oddýchnuť si na niektorej z mnohých lavičiek s výhľadom na jazero alebo nazrieť do jedného z ďalekohľadov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov zdarma.


Prečítajte si aj ostatné články o našej ceste Talianskom:

Lago di Garda

Malcesine

Verona&Venezia#beautiful #explore #buildings #garda #archaelogical #Sirmione #history #lake #stroll #center #landscapephotography #boats #trees #site #boor #photography #italy #olivovnik #historical #lagodigarda #streetphotography #landscape #travel #jazero #peninsula #holiday #nikon #travelling #travelphotography #street #roman #castle #town #nikonD5100 #olive #view

4 views0 comments