Search

Lago di Garda – Malcesine

Najväčšie talianske jazero ma úplne uchvátilo. Malebné pestrofarebné mestečká s úzkymi uličkami, majestátne hory, výborné cestoviny, obchodíky so suvenírmi, na ktorých som si mohla oči nechať… Poďte sa pozrieť k jazeru Lago di Garda.


Malcesine

Voľba ubytovania na prvú časť nášho pobytu padla na privát priamo v centre mestečka na severe jazera: Malcesine. (čítaj: Malčééésine, so silným prízvukom na e, ako nás opravil jeden domáci :) ). Nemohli sme si snáď vybrať lepšie. Malcesine je stelesnením všetkého, čo mám na Taliansku rada: obchodíky, reštaurácie, kaviarne, krivolaké, úzke uličky, častokrát ústiace pri jazere… pastva pre moje oči a objektív. Mám rada rušnejšie miesta, keď sa večer môžem prejsť, sadnúť si do kaviarne alebo reštaurácie, alebo len tak nasávať lokálny kolorit. Ruch mestečka nie je príliš bujarý alebo rušivý, je skrátka taký akurát. :) A ráno, keď sa miestny ešte len prebúdzajú a turisti ešte spia, panuje absolútny pokoj, ideálny čas na fotografické potulky.


Castello Scaligero

Dominantou Malcesine je hrad Castello Scaligero. Sú v ňom viaceré zaujímavé expozície (historické o meste a celej oblasti, či prírodovedné o jazere Lago di Garda). Z hradnej veže je skvelý výhľad na mesto, jazero aj okolité hory. A očividne je to tiež vychytené miesto na svadby. :) Práve prebiehala britská svadba, ktorú sme ako návštevníci hradu mohli pokojne špízovať. :)

Inak, svadbu sme v Malcesine aj v iných mestečkách videli snáď každý deň. Nečudujem sa, že sem smerujú kroky snúbencov, je to naozaj nádherná, romantická lokalita.


Monte Baldo

Z Malcesine vedie lanovka na horu Monte Baldo. Existuje tu množstvo turistických trás, ktoré sa dajú absolvovať, my sme si zvolili iba krátku prechádzku po hrebeni, ktorý si kvôli silnejším veterným prúdom vyberá veľa paragliderov ako začiatočné miesto svojho “odletu”. A kochali sme sa výhľadmi na celé jazero.

Prečítajte si aj ostatné články o našej ceste Talianskom:

Lago di Garda

Sirmione

Verona&Venezia

#beautiful #buildings #garda #history #lake #cableway #landscapephotography #boats #castello #montebaldo #photography #architecture #italy #baldo #streetphotography #landscape #travel #travelling #streets #travelphotography #monte #malcesine #nature #naturephotography #taliansko #mountain #castle #town #scaligero #view #ladodigarda

5 views0 comments