Search

Krížom krážom Rumunskom 4.

Mesto mačiek

Vo štvrtok ráno vyrážame z Bukurešti a strávime príjemné popoludnie v ospalej Konstanci (Constanța). Spravíme si dvojhodinovú prechádzku po pláži až do centra, ktoré tvorí jedno malé, poloprázdne námestie, pár uličiek s reštauráciami, zopár kostolov a promenáda pri mori s bývalým kasínom. Okrem kasína je dominantou Konstance aj mešita, do ktorej sa dá za malý poplatok vstúpiť a vyliezť točitým schodiskom až na samý vrch minaretu. Transylvánia je plná pouličných psov a v Konstanci vládnu naopak mačky. Sú úplne všade, lenivo polihujú v uličkách alebo pobehujú hore-dolu. Za ten krátky čas ich  narátame asi 50.

Večer sa ubytujeme v ošumelom hotelíku pri pláži v najväčšom prímorskom letovisku na rumunskom čiernomorskom pobreží, Mamaia, a nasledujúci deň trávime leňošením pri mori. Jeden deň si to predsa môžeme aj my dovoliť :)
Jeme po rumunsky

Cestovanie nie len o pamiatkach, je aj o ochutnávaní nových chutí. Aj preto som si zaumienila, že v Rumunsku ochutnám čo najviac lokálnych jedál. Bola to celkom výzva, keďže väčšina rumunských jedál pozostáva s klobások a mäsa, najmä môjho najneobľúbenejšieho bravčového… Pre rumunskú kuchyňu je tiež typická polenta (kukuričná kaša) alebo zemiakové pyré. Nakoniec sme si na rumunských jedlách celkom pochutili. :)


1. Najtypickejší zákusok –  papanáš (papanași)- šiška s tvarohom, smotanou a čučoriedkovým lekvárom – mňam!

2. Najtypickejšia polievka – fazuľová v bochníku.

3. Bravčové mäso v kapustových listoch s polentou a smotanou 4. Baklažánová nátierka na raňajky alebo ako predjedlo 5. Mäsové ragú so zemiakovým pyré + mäso so smotanou a zemiaky s hríbikmi* Fotky bez vodoznaku sú fotené obilom.
Pokračovanie TU.
#cat #cats #buildings #culture #stroll #summer #konstanta #food #holiday #history #beach #mamaia #architecture #roadtrip #travel #city #casino #sea #nikon #travelphotography #sun #romania #travel #streetphotography #foodphotography

2 views0 comments