Search

Katarínka

Krásne jarné počasie počas voľna by bol hriech nevyužiť, a tak sme sa vybrali na malú prechádzku na Katarínku. Slnečná jar v plnom prúde, kvitnúce stromy, štebotajúce vtáčiky… Idylka ako vyšitá.

Pre tých, čo nie sú z okolia Trnavy, Katarínka je zrúcanina františkánskeho kláštora, ktorý sa nachádza kúsok od obce Dechtice. Katarínka je ako stvorená na malý výletík, je dostupná autom – parkovisko sa nachádza na konci prašnej poľnej cesty. Od parkoviska vedie k zrúcanine príjemný lesný chodníček. Cestou natrafíte na expozíciu venovanú lesnej železnici. Katarínka je obklopená lesíkom a lúkami, ktoré sa dajú využiť na opekačku aleb piknik v prírode.

It would be a shame not to take advantage of wonderful spring weather, so we made a short trip to Katarinka. Sunny spring is underway, blooming trees, chirruping birds... A perfect idyll.

Katarinka is the ruins of a Franciscan monastery near the village Dechtice, Slovakia. It is ideal for a small trip, it is easily accessible by car - a parking lot is located at the end of a dusty road. A pleasant forest trail leads from the parking lot to the ruins. Along the way, you will encounter an exposition dedicated to a forest railway. Katarinka is surrounded by woods and meadows, which are perfect for a barbecue or a picnic in nature.#ruins #church #monastery #landscapephotography #flower #nature #trees #spring #blossom #trip #flowers #landscape #nikon #photography #slovakia #naturephotography #tree #travel #flowers #bloom #travelphotography #katarinka

5 views0 comments