Search

3 týždne v Číne, 2. časť

Okrem Pekingu som mala možnosť navštíviť aj 4 ďalšie mestá. Nie v každom sa mi podarilo vybrať sa fotiť, keďže sme mali veľmi nahustený business program. Prinášam pár fotiek z miest, ktoré sa mi predsa len podarilo zachytiť.


Tianjin

Tianjin, mesto s európskym nádychom. Cítila som sa v ňom oveľa pohodlnejšie ako v Pekingu, ulice boli čisté a plné zelene… skoro ako doma. Až na húfy Číňanov a chaotickú čínsku premávku :)


Kunshan

V Kunshane som stihla akurát malú (ale veľmi príjemnú) prechádzku po parku v blízkosti hotela. Jedno Číne nemožno uprieť, všade je dostatok zelených priestranstiev.


Jazero Yanqui 

Najskôr som bola veľmi sklamaná, keď sme sa ubytovali v hoteli pri jazere Yanqui, pretože bol neskutočne ďaleko od centra Pekingu, a o kvalite ubytovania a stravy radšej pomlčím… Hotel sa ale nachádzal v prekrásnom prostredí a počas prechádzky okolo jazera som si toto nádherné miesto úplne zamilovala!


Dračia jaskyňa

Z mesta Yiwu, kde sme sa zúčastnili jednej konferencie, sme sa vybrali do Dračej jaskyne, ukrytej v horách.

Vstúpiť do jaskyne sa dalo jedine na loďke, do ktorej si bolo treba ľahnúť, a podplávať obrovskú skalu. Desivé a napínavé! Našťastie to trvalo iba chvíľku, inak by som sa asi na to nedala nahovoriť!


Veľký čínsky múr

Veľký čínsky múr, to prečo sme sem prišli, najznámejšia a najfascinujúcejšia pamiatka Číny. Čínsky múr je obrovský a my sme sa vybrali do časti za Pekingom, položenej vysoko v horách. Je to miesto, ktoré naozaj netreba pri návšteve Číny vynechať a vyšliapať si čo najvyššie, ako vládzete. Tie výhľady naozaj stoja za to. Ako povedal Mao Ce-Tung, a ako hlása aj nápis na stene miestnej kaviarne: „Kto nikdy nevystúpil na Veľký čínsky múr, nie je pravým mužom.“ A tak si spokojne môžem pridať výstup na Veľký čínsky múr do splnených cestovateľských cieľov, a povedať si, že už som skutočným mužom :)Po troch týždňoch v Číne som už mala všetkého dosť, cítila som sa veľmi vyčerpaná, z hroznej stravy, z neustáleho presúvania sa hore dole, z ulíc preplnených Číňanmi (ktorí vás nútia si s nimi spraviť selfie!) … A tak som bola šťastná, že idem konečne domov. S odstupom času horšie spomienky ale postupne miznú a ostávajú iba tie dobré. A tak si teraz s radosťou spomínam na tie príjemné zážitky, na nádherné miesta, ktoré som navštívila, a na čas, ktorý som strávila s úžasnými ľuďmi z celého sveta….

Čína je jedinečná a iná, a som rada, že som mala možnosť ju zažiť. Aspoň raz za život.Prečítajte si tiež prvú časť článku.* Fotky bez vodoznaku sú fotené mobilom.

#city #history #lake #greatwall #tianjin #velkycinskymur #cina #culture #china #travel #cave #ancient #wall #dragon #nikon #travelling #travelphotography #kunshan #nature #yanqui #naturephotography #asia #chinese #streetphotography #explore

2 views0 comments