Search

3 týždne v Číne

Môj trojtýždenný pobyt v Číne bol veľmi… intenzívny a namáhavý. 5 miest, 8 rôznych hotelov, 3 cesty rýchlo-vlakom, 1 prelet Čínou,  nespočetné kilometre na ceste, náročné čínske jedlo a mnoho nových priateľstiev z celého sveta. Takýto bol v skratke môj pobyt v Číne. Napriek tomu sa mi podari uchmatnúť si pár chvíľ na objavovanie tejto krajiny, jej prírody a historických pamiatok.


Peking

Peking sa mi zdal veľmi hlučný, špinavý a preplnený. Ku podivu som nemala problémy so smogom, aj keď doprava bola otrasná. Ako chodec nemáte v Číne prednosť (ako je tomu u nás), aj keď vám svieti zelená, takže prechádzať cez ulicu bola vždy takmer život ohrozujúca skúsenosť… Môže vás zraziť odbáčajúce auto, alebo motorky a bicykle prichádzajúce z akejkoľvek strany!


Nočná prechádzka po štvrti Haidian


Veľmi som si ale vychutnala prehliadky kultúrneho dedičstva, ktoré zanechala  starobylá čínska civilizácia. Najviac sa mi páčil Letný palác a Chrám nebies. Zaujímavý bol tiež Konfuciov chrám, pretože prehliadku komplexu obohatili viaceré expozície so zaujímavými informáciami o živote Konfucia, o jeho učňoch a nasledovníkoch, o konfucianizme vo svete, atď. Zakázané mesto som videla ako posledné zo 4 chrámových komplexov, ktoré som navštívila, takže na mňa vôbec nezapôsobilo. Všetky čínske chrámy totižto vyzerajú úplne rovnako. Komplex Zakázaného mesta je obrovský, ale nenašla som v ňom nič zaujímavejšie ako v iných chrámoch. Ak by som mala odporučiť iba jeden chrámový komplex v Pekingu, určite by to bol Letný palác. Nachádza sa v kopcoch a obkolesuje ho nádherné jazero. Ak máte čas, zájdite aj do Chrámu nebies. Je to síce menší komplex, ale prechádzku v okolí chrámov spríjemňujú parky plné nádherne voňajúcich borovíc.


Chrám nebies

Letný palác


Konfuciov chrám

Zakázané mesto
* Fotky bez vodoznaku sú fotené mobilom.Pokračovanie TU.

#city #history #confucius #landscapephotography #summer #photography #china #culture #temple #streetphotography #landscape #travel #ancient #nikon #chram #summerpalace #travelling #forbidden #travelphotography #forbiddencity #beijing #asia #street #palace #konfucius

3 views0 comments