Search

Štiavnické tajchy

V Štiavnických vrchoch sa nachádza množstvo tajchov - vodných nádrží. My sme navštívili viaceré a v tomto článku by som vám ich rada priblížila, ako inak, fotkami :)


Keď sa z Námestia sv. Trojice, priamo v centre Štiavnice, vydáte na prechádzku, asi za 15 minút prídete k najstaršiemu Tajchu Veľká Vodárenská. My sme sa tam vybrali hneď prvý večer a zvládli sme to aj s kočíkom, čo by som ale po tejto skúsenosti druhým neodporúčala. Cestička je vhodná skôr na turistiku :) Tajch obkolopovali krásne farebné stromy, a táto scenéria sa trblietala v lúčoch zapadajúceho slnka. Nádhera!

Keď pôjdete kúsok ďalej, natrafíte na maličký Tajch Malá Vodárenská a ešte kúsok ďalej Tajch Červená Studňa. Oba tajchy sme videli počas nášho turistického výletu do okolia Štiavnice. Pri prvom som spravila rýchly záber, ale ten druhý ma vôbec nenadchol. Možno to bolo sychravým počasím, ale vyzeral veľmi neprívetivo a nefotogenicky, takže jeho fotku nemám.

Tajch Malá Vodárenská

Na turistike sme prechádzali aj okolo Tajchu Ottergrund, o čom som už písala v prechádzajúcom článku, tak len malá pripomienka, ako to pri ňom vyzeralo:

Tajch Ottergrund

V posledný deň sme sa vybrali na prechádzku okolo Tajchu Klinger, ktorý sa nachádza na okraji Banskej Štiavnice. Keďže sme v ten deň odchádzali a chceli stihnúť ešte aj prechádzku na kalváriu, vybrali sme sa k nemu autom. Vďaka navigácii sme chvíľu blúdili a prišli k nemu zo zlej strany... Ale zato sme sa pekne povozili po strmých úbočiach Štiavnických vrchov, čo bol veľmi zaujímavý adrenalínový zážitok. Cestou späť sme sa už riadili intuíciou a trafili hneď na hlavnú cestu :) Tajch bol veľmi krásny a zo všetkých, ktoré sme videli, najväčší, a prechádzku sme si veľmi vychutnali.

Jeden víkend v Banskej Štiavnici a tri články na blogu. Čo keď je tá naša Štiavnica taká krásna a fotogenická? Som veľmi rada, že sme ju navštívili na jeseň, vychytali ešte príjemné počasie a mohli sme si ju naplno vychutnať. Aj so všetkými kávičkami, pivami a kulinárskymi pôžitkami, o ktoré v Štiavnici nie je núdza. Na záver ešte pridávam pár mobilových záberov, na ktorých vidno, ako dobre sme sa mali :)


Predchádzajúce články o Štiavnici si môžete prečítať tu a tu. A ak by ste pre porovnanie chceli vidieť, ako vyzerá Štiavnica v zime, pozrite sa sem :)16 views0 comments